Obec Líšťany
Líšťany okres Louny

CETIN – průzkum zájmu občanů o vybudování optické sítě

Foto grafika optická vlákna

V obci bude probíhat zjišťování zájmu v souvislosti s plánovanou výstavbou optické sítě společnosti Cetin.

CETIN – PRŮZKUM ZÁJMU OBČANŮ O VYBUDOVÁNÍ OPTICKÉ SÍTĚ

Upozorňujeme občany, že v nejbližších dnech bude v obci v jednotlivých domácnostech probíhat zjišťování zájmu v souvislosti s plánovanou výstavbou optické sítě společnosti Cetin.

Do schránek dostanete informační dopis a následně vás budou v jednotlivých domácnostech navštěvovat zástupci společnosti O2 se žádostí o souhlas s umístěním optické přípojky.

Podepsáním souhlasu s umístěním optické přípojky se k ničemu nezavazujete (tedy například nemusíte využívat žádné služby od O2 nebo jiné telek. společnosti, když nebudete chtít). Jen souhlasíte s ukončením optického vlákna ve vaší nemovitosti v případě, že k realizaci výstavby optické sítě dojde.

• CO JE OPTICKÁ SÍŤ?

Optický internet je stabilní a přinese rychlost až 2 000 Mb/s. Přehled současných rychlostí stávající telekomunikační sítě společnosti Cetin v naší obci je znázorněn v mapce.

• JE TO ZDARMA

Veškeré náklady spojené s výstavbou optické sítě hradí v plném rozsahu společnost Cetin. Zřízení přípojky podzemním vedením je pro Váš dům nyní ZDARMA.

Pokud se nyní rozhodnete nemovitost na optickou síť nepřipojit a po čase názor změníte, bude pozdější připojení k optické síti realizováno již s doplatkem majitelů nemovitosti.

• DOPORUČENÍ OBCE

Obecní úřad tuto nabídku vítá a doporučuje všem občanům. Věříme, že se nám společně podaří optickou sít Cetin v naší obci realizovat a že bude ku prospěchu nás všech.

Výstavba optické sítě bude realizována, jen pokud se podaří sesbírat dostatečné množství souhlasů.

• DOKUMENTY, SE KTERÝMI SE SETKÁTE

Vzory dokumentů, s kterými vás budou pracovníci O2 obcházet, zde přikládáme. Jedním z nich je již zmiňovaný „Souhlas s umístěním optické přípojky“ – ten je důležitý pro výstavbu optické sítě a pro připojení vašeho domu. Nezavazujete se jím odebírat služby jakékoliv společnosti.

Další dokument, který vám pracovníci předloží, bude „Souhlas se zpracováním osobních údajů GDPR“ od společnosti O2. Tento dokument není pro vybudování přípojky podstatný. Rovněž se však nejedná o žádný závazek odebírat služby, pouze jím souhlasíte s pozdějším kontaktováním (po zřízení optické přípojky) společnosti O2 s nabídkou služeb. Nemusíte ho tedy podepisovat, pokud nebudete chtít, aby vás později společnost O2 kontaktovala.

Informace obce - pdf

Informace pro občany.pdf